Životopis Táni Fischerové, kandidátky na prezidentku

Táňa Fischerová


* 6.6. 1947 Praha

herečka, poslankyně parlamentu ČR (2002–2006)

Po dvou letech studia na brněnské Janáčkově akademii múzických umění nastoupila do pražského Činoherního klubu, odkud musela v roce 1973 odejít. Hostovala v různých divadlech, spolupracovala zejména s Janem Kačerem a Evaldem Schormem. Točila filmy s Antonínem Mášou, Jaromilem Jirešem, Miloslavem Lutherem a Karlem Kachyňou. S Martou Kubišovou a Janem Kačerem moderuje televizní Adventní koncerty.
V červnu 2002 na kandidátce US-DEU zvolena jako nezávislá poslankyně do Parlamentu ČR. Mandát skončil v červnu 2006.

Vedle umělecké činnosti se podílí na práci v nadacích a občanských sdruženích – členka správní rady Nadace Vize 97, čestná předsedkyně občanského sdružení Remedium (pro duševní zdraví), prezidentka ITI (české středisko mezinárodního divadelního institutu), členka rady patronů přátel Hnutí Duha, členka Společnosti pro trvale udržitelný život, členka poradního sboru občanského sdružení Máme otevřeno? (pro integraci mentálně postižených), členka Amnesty International, patronka domu Šance.

Bibliografie


Lydiiny dveře a Bílý den, knihy povídek
Daniela Brůhová: Nežít jen pro sebe, Portál 2002, kniha rozhovorů
Jeden čas seje jeden plody sbírá, koláže a kompaktní disk s poezií minulých staletí, zhudebněnou Danielem Dobiášem, Svatošovo nakladatelství, podzim 2002.
Táňa Fischerová, Radomil Hradil: Láska nevládne, láska tvoří - Hledání cest k proměně společnosti (nakladatelstvi Fabula, 2012) http://www.fabula.cz/?169,láska-nevládne-láska-tvoří---hledání-cest-k-proměně-společnosti
Oficiální stránka o poslanecké práci TF: http://www.psp.cz/ff/66/10.htm.

Odkazy na články Táni Fischerové:
http://www.tanafischerova.cz/clanky/
http://denikreferendum.cz/autor/32-tana-fischerova

Kam dál?

  • Proč kandiduji  - Proč kandiduji na prezidenta České republiky
  • Video  - Volební video spoty, rozhovory a zajímavé video reportáže